Kde vzít peníze?

Bez peněz si už dnes život nejde vůbec představit. Ten, kdo je nemá, si nemůže dopřávat toho, co mu soudobá společnost nabízí, a bez toho to zkrátka nejde. Přinejmenším jíst, bydlet a oblékat se se chce. A i k tomu jsou peníze nezbytné.

Ovšem je celá řada situací, kdy se bez nich člověk prostě má obejít. Třeba si je nevydělá, třeba si to špatně spočítá a utratí vše dřív, než by měl, třeba ho zaskočí nějaký ten nenadálý vysoký výdaj, to je jedno. Podstatné je tady to, že zkrátka dotyčný nemá peníze, jež potřebuje.

americký čtvrťák

A jak se z takové nepříjemné situace dostat? Nejednou nezbývá jiná možnost, než si prostě jít někam půjčit. Ovšem ona není půjčka jako půjčka, a proto takový žadatel při nesprávné volbě nejednou neuspěje. Zažádá si, pak kdeco třeba i neskutečně dlouho a složitě dokládá, a nakonec má smůlu, protože je usouzeno, že dotyčný není bonitní. Tedy hrozí riziko, že nebude řádně splácet. A zejména v bance se pak někdo takový dočká jedině odmítnutí.

A protože je pak i nadále peněz zapotřebí, nezbývá jiná volba, než to zkusit někde jinde než v bance. A dejme tomu nebankovní americká hypotéka prokáže někomu takovému službu k nezaplacení. Což neznamená, že by mu nic nezaplatila nebo že by tento nic nezaplatil jí, pochopitelně.

americké stovky

Tady vyhoví žadateli i tehdy, když by u žádného jiného poskytovatele půjček neuspěl, tady půjčí třeba i lidem s nízkými příjmy, záznamem v registrech dlužníků a podobně. Není to žádný problém. A sice proto, že se tu žadatel stejně jako u jakékoliv jiné hypotéky zaručuje za řádné splácení dáním nemovitosti do zástavy. A taková záruka bohatě stačí k tomu, aby zájemci o půjčení si vyhověli. A poskytli mu třeba až sedmdesát procent odhadní ceny jím zastavené nemovitosti, s možností splácet půjčené finance třeba až tři desítky let.

Docela dobrá nabídka, že? Zejména vezmeme-li v potaz, že ji dostane i ten, komu by nikdo jiný nepůjčil.