Mobilní rozhlas

Veškeré informace pro občany, při kterých se dříve rozezněl po celé obci rozhlas, jsou dnes sdělovány mnohem modernějším způsobem. Systému se sice říká chytrý, ale hlášení chodí i na starší typy telefonů a dokonce se převede na hlasovou zprávu pevných linek. Občané se mohou přihlásit také k odběru informací na email.

VŠECHNY DRUHY INFORMACÍ
Služba se využívá i v některých městech a občané si ji velmi chválí. Nejen, že je pro ně zdarma, ale hlavně umožňuje dozvědět se všechny důležité zprávy, akce a zajímavosti, které by k nim jinak ani nedorazili. Pomocí mobilního rozhlasu lze dokonce i hlasovat v různých obecních anketách.
Občané mohou odebírat několik druhů informací:
1. povinné krizové informace
2. informace z úřadu
3. kulturní a sportovní akce
4. program společenského a turistického centra
5. co nabízí knihovna, pořádá škola apod.

NOVINKY A AKTUALITY
Dnes se již nikdo nemusí chodit dívat na úřední desku obce či města nebo hledat webové stránky svého bydliště. Všechno je přehledně uspořádané na mobilní nástěnce aplikace mobilního rozhlasu. Kromě všeho aktuálního dění zde občané najdou fotogalerie z akcí a archiv všech zpráv, které byly občanům zaslány.

Některé informace, které lidem přijdou na mobil, jsou velmi cenné a mohou ochránit zdraví. Patří do nich zpráva o ledovce nebo požáru. Zprávy o tom, že nepůjde elektrický proud, nepojede autobus nebo o blokovém čištění v ulicích bydliště zase ušetří mnoho nepříjemností.

ZPĚTNÁ VAZBA
Služba mobilního rozhlasu je také přínosná pro starosty obcí, neboť jim zajišťuje neustálouzpětnou vazbu na svoje občany. Mohou s nimi komunikovat, ať jsou kdekoliv, hlavně ohledně důležitých rozhodnutí. Díky větší informovanosti lidí se zvyšuje návštěvnost společenských akcí, každý se může snáze vyjádřit a je spokojenější. Do amplionového rozhlasu dnes investují peníze jen ty obce, kde řada občanů ještě nemá počítač.