Nejsou kamna jako kamna

Přesto, že je jejich pořízení finančně náročné, dostávají se do popředí našeho zájmu a jejich obliba stoupá nejen u chalupářů. Cena za pořízení a sestavení kachlových kamen se může vyšplhat až ke statisícům. Dnes po těchto kamnech touží nejeden majitel chalupy a rodinného domu. Toto vytápění, teplo je sálavé, totiž rozhodně patří k jednomu z nejpříjemnějších a neopominutelná je estetická stránka, která se odvíjí od výběru kachlí a celkové sestavy.
kachlová kamna
Mnohdy se stanou nejefektnějším a nejdominantnějším bodem místnosti. Velikost a výkonnost kamen by se měla odvíjet od toho, jak velký prostor potřebujeme vytápět. Musí být dostatečně výkonná. Přihlédněte k jejich hmotnosti. Těžká kamna se nehodí pro každou podlahovou konstrukci. Pokud se, ale přeci jen pro kachláče rozhodnete, můžete si vybrat z kamen menších rozměrů. Bohužel mají oproti robustnějším nevýhodu, že rychleji stydnou. Ta s robustnějším tělem udrží teplotu po dobu několika hodin. Kachlová kamna nám udělají ještě větší službu, pokud budou spojeny s prostorem na vaření. Sporák má zabudované trouby a litinové varné desky, pod kterými je zpravidla umístěno topeniště. Součástí může být kamnovec na ohřev vody nebo pec na chleba.
kamna na dřevo
Tyto nepostradatelné součásti kachlového sporáku byly v minulosti běžně používány. Oblíbeným doplňkem je zápecí, na kterém můžete odpočívat. Kachlová kamna si můžeme nechat postavit rovnou na vybraném místě podle samostatného projektu. Při vlastním projektu si můžete určit jejich umístění. Chcete rohová nebo stavěná uprostřed místnosti? Součástí může být prostor na ukládání dřeva.Kamna na zakázku budou na pořízení podstatně finančně náročnější než topidla sériově vyrobená. Důležité je vyřešit správný komínový tah, aby kamna bez problémů fungovala a neztrácela výhřevnost. Špatný tah může být i příčinou obtížného rozdělání ohně. Záležet tedy bude i na komínu.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup