V bankovnictví se mnohé změnilo

Kdysi dávno se skutečně vyplatilo zakoupit nějakou nemovitost nebo pozemek. Získat hypotéční úvěr na koupi objektu také nebylo nic složitého. Neexistovalo takové množství papírování a posuzování bonity jako nyní. Neexistovaly žádné záznamy dlužníků nebo centrální zápisy, do kterých někdo nahlížel. Nemusely se uzavírat další smlouvy, které by byly nějakou zárukou, a dokonce nikdo nemusel mít našetřeno ještě hromadu peněz, kterými se musel prokázat, že mu pokryjí celkový nákup nemovitosti. Je ale také pravdou, že tyto podmínky nalákaly mnoho uživatelů, kteří pak nebyli schopni úvěry splácet, jelikož dost dobře neodhadli svoje finanční možnosti. Takže všechno opatření má své pro i proti, ale bohužel v dnešní době zájem o hypotéční úvěry již nejsou v takové míře.

pozemek

Touha koupi vlastní nemovitost je sice složitější, ale není nereálná

Trh s nemovitostmi byl vždy asi nejlepší byznys, což ale také nyní není taková pravda. Díky zpřísnění podmínek bohužel moc klientů nedosáhne na úvěr a navíc se neskutečně vyšplhaly i samotné ceny nemovitostí. Teď je vcelku možné, že když někdo bude mít dostatečný finanční obnos, tak nebude mít problém si vybírat bydlení svých snů. Ovšem co je nedostatkovým zbožím, to jsou pozemky. Ono totiž mnohdy vyjde levněji si postavit svoje vlastní bydlení a vědět vše o historii stavby, než investovat do něčeho jiného. Pokud nalezneme místo našich snů, kde bychom chtěli stavět, tak není problém si o daném prostoru něco více zjistit.

sto procent

Hypotéka na pozemek může být dostupnější, než si vůbec můžeme pomyslet. Navíc podle statistiky, pozemky budou mít stále svoji hodnotu a to obzvláště, pokud budou v územním plánu jako stavební parcely. Pokud ještě navíc zde budou mít sítě a infrastrukturu, tak to bude úplně to nejlepší. Na takovém pozemku se nemusí začít hned stavět, stačí si pořídit celoroční mobilní dům, který poskytne přesně takové stabilní zázemí jako klasická stavba domu. A kdo ví, třeba ani stavět nebudeme, podle toho jak nám bude dané bydlení vyhovovat.