Vyčistěte prostor

Jistě jste už někdy slyšeli přísloví „V jednoduchosti je krása“. V této krátké ale moudré větě je všechno, čím byste se při zařizování či rekonstrukci bydlení měli řídit. Soustřeďte se na každý detail a vylaďte jej k dokonalosti. Dnům, kdy jsme si ve skleněné vitríně vystavovali sklo po babičce dávno odzvonilo. Není nutné se těchto starožitností hned zbavovat, zejména pokud k nim chováme citovou vazbu. Spíše se snažte přijít na způsob, jak je šikovně uschovat a nerozbíjet prostory.
Nejpodstatnějším faktorem je dostatek úložného prostoru. Věci, které potřebujete jednoduše uschováte tam, kde nebudou vzbuzovat pozornost a zároveň se na ně nebude prášit. Zvolte přírodní materiály nebo světlé barvy. Otevřete místnost, opticky ji zvětšíte.Křeslo s dekou
Zdi se obejdou bez křiklavých barev jako je oranžová, červená či žlutá. Pokud nemůžete najít vyhovující odstín, zůstaňte u univerzální bílé. Nikoho neurazí a působí velmi čistě.
Pozor si dávejte i na to, co na zeď instalujete. Poohlížíte-li se po policích, vyberte designové kousky. Laďte je do barev, které se u vás doma často objevují. Jestli se bojíte, že prostor barevnou policí rozbijete, zůstaňte opět u ležérní bílé. Namísto kýčovitých chytačů prachu si pořiďte originální kousek z dílny výtvarníka. Zajímá-li vás více, navštivte online tržiště fler.cz.
Koberce či běhouny by měly mít své přesná místo. Umístěte je například pod konferenční stolek, tak, aby se zároveň trochu překrýval s pohovkou. Sáhněte po jednobarevných kvalitních kouscích, obloukem se vyhněte geometrickým tvarům či dokonce nápisům. Působí chaoticky a neladí oku.
Závěsy a záclony se řídí stejným pravidlem jako výše zmíněné koberce. Délka by měla být perfektní, vzor minimální. Pokud ovšem máte v oknech žaluzie, není třeba se zbytečně trápit záclonami. Zmenšují a snadno se zapráší.Obývací pokoj s pohovkou
Nezapomeňte na rostliny! Jsou důležitou součástí snad každého domova a výborně poslouží jako živý doplněk. Podle toho, co každá z nich preferují je umístěte a všimněte si, jak příjemným dojmem nyní váš byt působí.