Zvyšte svůj podíl konzumace ovoce a zeleniny


Ovoce a zelenina jsou tím nejzdravějším, co si můžeme dopřát na svém talíři, a přesto se tím mnoho lidí vůbec neřídí. Nakupují polotovary, konzervované pochutiny, sladkosti, alkohol, cigarety a na zeleninu s ovocem zbývá jen malý podíl z celkového nákupu. A není to rozhodně tím, že by někde vázla logistika, anebo že by lidé nedokázali přepravit na trh ve vynikající kvalitě ovoce a zeleninu včetně zpracovaných původních surovin do tekuté či polotekuté formy. Využívají se k tomu mimo jiné i plastové přepravky a IBC kontejnery Schoellerallibert.com, aby v obchodech bylo vše v takové jakosti, jako kdyby šlo o právě sklizené plody.

čerstvá karotka

Čím větší bude zájem, tím větší pak může být nabídka

Tržní systém určují lidé svým zájmem a svými preferencemi. Například pokud se většině zákazníků znelíbí nějaký výrobek, který bude vykazovat určité vady, výrobci jej budou muset stáhnout ze svého sortimentu a přizpůsobit se tržní poptávce. Velmi podobné to může být i s ovocem a zeleninou. Čím více lidí si uvědomí, že cukrovinky z bílého cukru nejsou pro organismus přínosem, ale že mnohem lepší je zvýšit množství konzumovaného ovoce a zeleniny,, tím lépe pro celý svět. Ovoce, zelenina a spolu s nimi i celozrnné obiloviny, luštěniny, semínka a ořechy jsou tím nejlepším, co si můžeme na talíři dopřát. Jsou v nich všechny potřebné živiny ve vyvážené formě.

zelený hrášek

Bude-li růst poptávka po těchto přírodních zdrojích a jejich produktech v přirozené formě, například různých pyré, šťáv či protlaků bez konzervantů a přidaného cukru, přinese to mnoho pracovních příležitostí do ekologického zemědělství i logistiky. Namísto zdraví ne příliš prospěšných výrobků se budou regály obchodů plnit tím, co pro naše zdraví udělá mnohem víc, než mnohé syntetické léky z lékáren. Jen si představte, jaké by to bylo, kdyby v obchodních domech oddělení ovoce a zeleniny bylo minimálně trojnásobně, možná až pětinásobně velké, než dosud.