Hýbejte se

Mnoho lidí si s novým rokem slibuje, jak začnou cvičit a jak zhubnou kila navíc, nabraná nejen během vánočního nicnedělání. Pak navštíví obchody a ve výhodných výprodejích si nakoupí novou vhodnou obuv a funkční sportovní oblečení či praktické doplňky, časopisy a knihy s cvičebními sestavami. Anebo se zapíší na kurz, či do posilovny. Bohužel většina z nás pak samotné cvičení odkládá a vymlouvá se, na to, že nemáme čas, je třeba udělat či zařídit to, či ono a zůstane tak pouze u dobrých předsevzetí.
silueta muže
Musíme si bohužel přiznat, že si tak jednoduchou věc, jako cvičení, či chcete-li pohyb, totiž sami zbytečně komplikujeme. Nakupujeme speciální oblečení, obuv a pomůcky, ve fitness centru nám vypracovávají speciální svalové tréninky, na internetu hledáme speciální aplikace, bez kterých si pohyb prakticky nedovedeme představit. A to vše nás stojí energii, pozornost a také nemalé peníze,
Přitom to vše není vůbec nutné. Pokud se chcete totiž opravdu hýbat, tak se hýbejte, tak jak je vám to příjemné, a hlavně jak je to pro vás přirozené. Vždyť takto to dělali i naši předci. Nepotřebovali tělocvičny, krásné barevné funkční oblečení, ani speciální aplikace. Měli přirozený pohyb a neoddělovali jej od práce a zábavy.
Vaše babička necvičila aerobik, ale zato denně chodila pěšky, prala a věšela prádlo, okopávala zeleninu na zahradě, trhala ovoce, nebo nosila košíky se dřívím. Navíc střídmě jedla a byla na čerstvém vzduchu. A co jí to přineslo? Měla pružnou postavu, opálenou pleť a byla zdravá.
A podívejte se třeba na malé děti. Co ty mají přirozeného pohybu. Ohýbají se, natahují, plazí, skáčou, běhají, dělají dřepy. Hýbou se, protože se potřebují někam dostat, někam přesunout. Dělají to však přirozeně a navíc efektivně. Přitom však nemusí přemýšlet, zda nějaký pohyb dělají správě podle nějaké aplikace, nebo návodu.
jóga protahování
Pokud jste se tedy rozhodli, že v letošním roce něco změníte a začnete cvičit, tak jediné, co proto musíte udělat je hlavně začít a stále to neodkládat. Nemusíte si pořizovat drahé vybavení, aplikace, pomůcky, ani se specializovat v nějakém konkrétním sportu. Prostě se hýbejte, ohýbejte, protahujte, plavte, choďte pěšky a nebojte se i popoběhnout. Uvidíte, že radost z pohybu se brzy dostaví a bude vám ku prospěchu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup