Zábava jiným úhlem pohledu

Co je to vůbec zábava? Jedná se o okamžiky, kdy si užíváme života více než obvykle? Jsou to chvíle, kdy zapomeneme na všechny problémy a strasti, které máme a se kterými se denně musíme potýkat? Jak vnímáte zábavu Vy?
dívka se srdcem

Pomoc druhým

Někdo může zabavení vnímat jako chvíli, kdy je čas myslet i na druhé. Existuje různé dobrovolnické spolky, kde se lidé schází bez nároku na jakoukoliv finanční odměnu jen proto, aby pomohli. Věnují takové práci svůj volný čas a snaží se vyplnit ho pomocí ostatním. Často se může stát, že se při takové aktivitě psychicky vyčerpáme, vidíme koloběh života a to, že nás všechny jednou čas dostihne.

Cestování

Zábava poměrně finančně i časově náročná, nicméně se jí téměř žádná jiná nevyrovná. Poznávat různé kouty světa, poznávat nové kultury, které jsme doteď znali jen z dokumentárních filmů. Setkat se s lidmi, kteří mají naprosto jiné životní hodnoty a priority. To vše a mnohem více nám dá cestování. Osobně si myslím, že cestovat by člověk měl, pokud má tu možnost. Je to ta nejlepší investice peněz, kterou můžeme udělat. Z výletů do zahraničí si totiž nepřivezeme jen fotky pro příbuzné. Vezmeme si z toho i ponaučení, určitou pokoru a vděčnost za to, jak se vlastně v naší malé zemi máme. Možná až cestování nás konečně donutí si uvědomit, jak moc dobře se máme, a že si vlastně nemáme na co stěžovat.
závodníci s handicapem

Čtení

Vzít si knížku a zabořit se s ní do peřin. Pro někoho zabití času během deštivého víkendu, pro jiné zase skvělé odreagování a rozvíjení vlastní představivosti. Čtení zlepšuje soustředěnost a trpělivost. Ostatně jak jinak bychom pak dokázali číst několika set stránkové romány, kdybychom u nich nedokázali vydržet. Navíc se Vám zlepší slovní zásoba!
 
Je jen na Vás, jakým stylem se při volných chvílích zabavíte. Vybírejte si však aktivity, kterými obohatíte svou mysl a tělo!