Jak nakupovat přes čínské e-shopy

Rádi byste nakupovali přes různorodé čínské e-shopy, kterých se na internetu v poslední době vyrojila spousta, ale nevíte, jak na to? Není to vůbec žádná věda!
nákup přes net.jpg
Pravidlo č. 1 – Registrace
Ať už si vyberete jakoukoli stránku, nejdříve je nutná registrace. Uvádíte své klasické údaje a v některých případech můžete vyplnit také svou kreditní kartu. Nakupování je po té samozřejmě jednodušší, ale z hlediska bezpečnosti jdou body dolů. Tuto možnost proto raději nevyužívejte a vždy číslo karty zadávejte mechanicky. Při platbách přes tyto e-shopy většinou poskytovatel neoperuje s žádným bezpečnostním kódem a tak by se mohlo stát, že se někdo přes váš účet přihlásí a připraví vás o několik výplat.
online nakupování kabátu.jpg
Pravidlo č. 2 – Co kupovat
Cokoli. Budete až zaskočeni, co všechno tady najdete. Ovšem pozor. Cena výrobků je samozřejmě lákavá a mnohdy je kvalita stejná, či kupodivu lepší, než kdybyste si výrobek koupili přes stránku českou (většina obchodníků zboží kupuje právě z Číny a poté ho tady přeprodává). Nemusí to být ale pravidlem.
U každého produktu sledujte:
–          Hodnocení prodávajícího
–          Počet objednávek daného produktu
–          Hodnocení produktu, v ideálním případě (především u oblečení) i fotografie produktu pořízené zákazníky
–          Poštovné – ve většině případů je zdarma, výjimky se však najdou
Pravidlo č. 3 – Převzetí a řešení problémů
Je důležité vždy, když vám výrobek dojde, jej pořádně zkontrolovat (stav, vzhled, správnost) a odpovědět na stránce, zda vše proběhlo v pořádku. V případě poničeného výrobku, nebo v případě, že výrobek nedošel, řešíte vše přímo s obchodníkem, který vám většinou nahradí buď část nebo i celý výrobek.
 
Mimo jiné je také dobré znát pár slov v angličtině, nebo být alespoň obratný s překladačem. Nakupování přes tyto stránky ale opravdu není žádná věda a za dodržení všech zásad je bezpečné a komfortní jako každé jiné.