Míň je víc

Jídlo, pití
Omezení kupované kávy je asi prvním krokem, který se často doporučuje pro redukci zbytných nákladů. Tím to ale zdaleka nekončí. Kupujete si občas vymačkané džusy v maličkých lahvičkách? Jsou sice skvělé, ale nehorázně drahé. Přitom třeba na výrobu smoothie vám stačí mixér a tak deset minut, navíc se dá hotový výrobek zamrazit v porcích. A co sendviče nebo bagety? Opravdu je na oschlé šunkové housce něco tak speciálního, co byste nedokázali vytvořit doma?
 tahování kreditky.jpg
Zábava
Pokud se řekne zábava, tak spoustě lidí naskočí dnes hlavně Netflix, HBO, ale třeba i takové Spotify. Věděli jste, že většina těchto služeb má rodinné módy, kde se dá koupit více přístupů za jednu cenu? Sice to znamená mírnou ztrátu soukromí, protože každý uvidí, že sledujete i věci, o kterých jste se dušovali, že jsou pod vaši úroveň, ale úspora jde do stovek měsíčně. A případné úlety můžete vždycky svést na partnera, děti, psa, kočku, křečka, akvarijní rybičky nebo alespoň na opilost či následnou kocovinu. Co se offline zábavy týče, dejte šanci třeba koncertům začínajících kapel, ty jsou za pakatel, často překvapivě dobré, a kdo ví, třeba za pár let budete moci s povýšeným výrazem před vyprodanou arénou vykládat, že vy jste na XY byli ještě, když na ně chodilo dvacet lidí a tři psi.
kreditky v peněžence.jpg 
Oblečení
Hodně lidí dělá tu chybu, že v nákupu oděvů nemá systém. Tedy koupí krásné sako, ale to se hodí přesně k jedné košili, která se ale zase nehodí k těm jediným oblekovým botám. Pokud tedy něco vybíráte, zejména něco dražšího, měli byste mít jasnou představu o svém stylu a podle toho se rozhodovat. A pamatujte, jen málokdo je tak bohatý, aby si mohl dovolit kupovat levné šmejdy. Skvělým trikem, jak se zbavit toho, co se vám válí bez užitku doma, a naopak něco nového získat, je také bazar mezi kamarády. Všechno, co potřebujete, je volné odpoledne, nějaký prostor, kam se vejdete vy i hadříky, a parta ke všemu ochotných přátel.