Naučte se cizí jazyk z pohodlí vašeho domova!

Pokud už nejste studenti, kterým nabízí výuku jazyka škola v rámci studijního programu, hledáte jiné cesty. Jazykové kurzy nemusí být pro každého, kromě toho mnoho lidí na výuku jazyků nemusí mít volné finanční prostředky. Někdo je radši v klidu domova, případně ví, že má pro jazyky cit a dokáže se je naučit i jako samouk. Učit se z domova může být vhodný způsob například pro maminky s malými dětmi bez možnosti hlídání, lidi se zhoršenou mobilitou, ty, co bydlí daleko od města.
domácí učení

Jak se efektivně učit doma?

1.       Pořiďte si učebnici
Pokud jste úplný začátečník, je vhodné projít si učebnici a základní znalosti si zkrátka načíst. Učebnici ani nemusíte kupovat, můžete si nějakou vypůjčit v knihovně.
2.       Stáhněte si aplikaci
Do svého mobilního telefonu si můžete stáhnout některou z aplikací na výuku cizího jazyka. Jsou placené i neplacené verze a jsou určené pro všechny jazykové úrovně. Je to velmi vhodná metoda výuky i pro úplné začátečníky. Můžete zde překládat, skládat věty, trénovat poslech i mluvení! Podívejte se například na aplikace Duolingo, Busuu nebo Dril!
3.       Sledujte filmy
Pokud už nějaké základy máte, je skvělé pouštět si v daném jazyce oblíbené filmy a vypisovat si vedle nových slovíček rovnou celé fráze.  Například Harry Potter je báječný při tréninku angličtiny!
4.       Čtěte knihy a časopisy
Pokud již nejste začátečník, můžete číst v cizím jazyce knihy nebo časopisy. Můžete sehnat knihy, které jsou určené právě pro lidi trénující daný jazyk, a které jsou napsány dvojjazyčně nebo velmi srozumitelně. Opět můžete využít výpůjčky v knihovně.
5.       Buďte online
Pokud nechcete číst celou knihu, není nic jednoduššího, než si projíždět nejrůznější články online. Ať už jde o zprávy, drby o vašich oblíbených celebritách nebo odborné články, záleží na vašich zájmech a jazykové úrovni.
6.       Sledujte YouTube a Instagram
V dnešní době vládne světem internetu YouTube a Instagram. Pokud rádi sledujete videa a inspirujete se online, není nic jednoduššího, než si najít oblíbence v jazyce, který potřebujete trénovat!
chicago usa

 
Vždy je vhodné si všechna nová slovíčka a fráze vypisovat a zopakovat je nahlas, tak maximálně podpoříte jejich zapamatování.
 
Pokud nemáte dostatečnou disciplínu, stanovte si konkrétní cíle, které budete dodržovat. Například každý den projet jednu pětiminutovou lekci v mobilní aplikaci. Při snídani si zopakovat pět slovíček nebo frází vypsaných ve vašich papírech. Záleží na vás!
Určitě je dobré se také motivovat, stanovte si za vaše úsilí nějakou odměnu. Samozřejmě tou nejlepší by mohla být dovolená v zemi, kde daný jazyk využijete! Stačí ale i vidina toho, že si jednou přečtete svoji oblíbenou knihu v originále, nebo že zvládnete sledovat oblíbený seriál v původním znění!