Panelové děti

Je jedno, jestli se jedná o panelový dům nebo bytový dům, v obou případech máte za zdi, stropem, podlahou někoho, kdo chce mít klid, stejně tak jako vy. Když děti nemáte, je to jednoduché, stačí nepouštět hudbu moc nahlas, neřvat v nočních hodinách a klid máte hned. V případě, že ale musíte vychovávat své děti, je to horší a věřte nebo ne, sousedský spor velmi často vzniká i mezi dvěma matkami.

rozhádaní lidé

Mezi úplně nejčastější problém, se kterým se jako rodič můžete setkat je, že vaše miminko nebo i batole bude brečet a vztekat se, budit se v noci ze spaní, z nočních můr, z nočních děsů, v případě miminka pouze z hladu nebo pocitu mokré plenky. Zvuk vřískajícího dítěte spolu s vaším už zoufalým stresem, že někoho vzbudíte je pro sousedy hotové peklo. Úplně zabránit tomu nemůžete, takže musíte jen doufat, že sousedi budou chápat, že dítě není robot a nemá tlačítko vypnout. V opačném případě si budou stěžovat vám, majitelům, družstvu, budou bouchat na zeď a topení a tímto stylem vás budou ještě více stresovat a doufat, že se hned další den odstěhujete.

Dalším problém mohou být hračky. Pokud má vaše děťátko kostky, stavebnice, často mu může komín spadnout nebo sám hračky může zahazovat, což dělá rány samozřejmě do podlahy nebo i nábytku a samotnou kapitolou jsou hračky zvukové. Sousedský spor tak může vzniknout v případě, že máte hračku, která nejde ztišit a je hodně hlasitá. Jelikož je v těchto domech slyšet doslova každé slovo, může si soused stěžovat samozřejmě na to, že přes hračku neslyší televizi a donutí vás hračku dát do sklepa.
dítě pláče

Třetím a také velmi vyhroceným sporem často bývá dětský smích, lépe řečeno záchvat smíchu, pištění. Soused si může stěžovat na to, že dítě se směje moc nahlas, že u smíchu piští a očekává, že jako rodiče zařídíte, aby se nesmál tak nahlas, což logicky není úplně možné. V praxi to znamená, že dítě byste neměli lechtat, nemělo by být zabavené nebo ideálně by nemělo být doma.

Jak zařídit klid? Nijak. Opravdu nijak, nejde to. Vaši sousedé musí pochopit, že dítě není televize, nemá tlačítko „volume“ ani „vypnout“ a nevíte, co dávají za program, v kterou hodinu. Je nevyzpytatelné, má určitá období, a i když se můžete snažit, jak chcete, nikdy nebude úplně potichu.