Skříně na míru šetří plochu obytného prostoru v bytě

Moderním trendem ukládání předmětů v domácnosti jsou prostory, které se nachází mimo obytné zóny, jako jsou například předsíně, vstupní haly, schodiště, sklepy atp. Vybavíte-li je skříněmi na míru, budou prakticky využité a vy nebudete muset řešit, jakým nábytkem vybavit obývací pokoj či ložnici. Čím prostornější budou tyto místnosti, tím lépe se v nich budete cítit. Můžete je pak vyzdobit květinami a různými dekorativními předměty, které podporují odpočinek a relaxaci, a s nimiž bude pobyt v uzavřeném prostoru příjemnější.

prostorný obývák

Tento trend tak zcela nahrazuje klasický styl osmdesátých let minulého století, kdy se sektorovým nábytkem s dílčími komponenty vybavovaly obývací pokoje od podlahy až ke stropu, a kdy se zejména v panelovém bytě měnilo prostředí spíše ve skladiště. Měli jste sice své věci při ruce, ale za jakou cenu. Běžné rozměry pokoje panelového bytu byly pět krát čtyři metry, a jakmile jste pokryli celou stěnu nábytkem, ukrojíte z ní téměř metr v celé šíři, čímž ji zúžíte natolik, že pro křesla a konferenční stolek volného prostoru mnoho nezbývá.

moderní ložnice

Vestavěné skříně na míru v Praze Sten-skrine.cz se projektují tak, že je každý kus originál. Je možné jimi zaplnit celý šikmý prostor půdní vestavby, stejně tak i šikmou stěnu schodiště. Úložný prostor může být na jednom místě natolik velký, že vám zajistí skladování předmětů pro celou domácnost, počínaje oblečením a obuví a konče úklidovými prostředky.

Velmi výhodná je i možnost širokého záběru různých vzhledů laminovaných posuvných dveří, pouze si uvědomte, že čím bude dekor světlejší, tím prostorněji na vás bude nábytek působit. Světlá barva totiž lépe odráží světlo a navozuje dojem čistoty a elegance. A nebojíte-li se experimentovat, můžete vyzkoušet kombinovat pastelové zářivé barvy s jednobarevnou kontrastní podlahovou krytinou či závěsy, které celou místnost zajímavě oživí.