Nezbytná zimní výbava pro automobil

Automobily jsou nezbytnou součástí života úplně každého z nás. Využíváme je snad ve všech oblastech našich životů. Ať už je to pro přepravu osob či zboží. Je těžko představitelné, jak by to bez nich v momentálním světě fungovalo. Pokud vy osobně vlastníte nějaký automobil, moc dobře víte, jaká je o něj péče a kolik starostí se kolem toho motá. O to více starostí nastává, když přichází zimní období. Dnes se společně podíváme na to, na co si dát pozor a co si nachystat, aby nás v zimě vůbec nic nezaskočilo. 

Auto na výletě

Nemrznoucí směs 

Čas od času se každému z nás určitě stalo, že se nám okno v autě docela zašpinilo. Je to jednoduché, zmáčknete pravou páčku a necháte si stěrači okno vyleštit. Problém však může nastat v zimě. Pokud máte mrznoucí letní kapalinu do odstřikovačů. V případě, že začne mrznout, zamrzne vám i tahle kapalina a nevylepšíte s tím vůbec nic. Proto, když začne počasí přituhovat, utíkejte rychle do obchodu a kupte si nemrznoucí kapalinu do odstřikovačů. 

Zimní pneumatiky 

Zimní pneumatiky jsou jasná a nejdůležitější věc, kterou v zimě na autě musíte zařídit. I když se to zdá jako naprosto základní a jasná věc, někteří lidé na to často zapomínají. Nejdůležitější je datum, kdy se gumy mají přezouvat. Datum, kdy zimní pneumatiky byste na svém autě již měli mít, začíná prvním listopadem. Tato povinnost však končí až 31. března. Pokud by se však stalo, že má sněžit už před povinnou dobou nasazení zimních pneumatik, doporučuje se, abyste si zimní pneumatik obstarali radši dříve. Často totiž může přijít k docela vážné nehodě, ani nevíte jak. 

Muž řídící automobil

Škrabka 

V momentě, kdy začne počasí přituhovat, začnou vám zamrzat i okna. To může být docela problém, když ráno spěcháte do práce, vyjdete před dům a najednou vidíte zamrzlé auto. Novější auta mají systém, kdy zahřívání oken rychle námrazu rozpustí. Starší auto však tento systém nemají, a proto je nutné být vybaven škrabkou, která vám pomůže se námrazy zbavit. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup