Užijte si zahradní bazén i bez chlóru


Představte si, že dorazíte domů z práce unavení, bez energie, vyčerpaní z cestování po městě, a v chladničce na vás čeká překvapení v podobě vašeho oblíbeného pokrmu. Vaše paní vám jej s láskou nachystala a těší se, až si jej společně vychutnáte u vašeho rodinného bazénu. Jedná se o zapuštěnou oválnou nádrž, která vaši zahradu zdobí podobně, jako okrasné rododendrony, azalky a túje, a tak máte pokaždé u bazénu pocit, že se vznášíte někde v nebi.

holčička v bazénu

Aby to vznášení bylo skutečně na úrovni, neměl by jej pokazit chlorový zápach, typický zejména pro plavecké bazény.

Využijte dezinfekce vody pomocí UV lampy

Koupání v bazénech, zejména v těch velkých plaveckých, anebo v aquaparcích a v městských koupalištích se někteří lidé vyhýbají ze zjevných důvodů. Zpravidla se jedná o chlorovanou vodu, která dráždí sliznice a pokožku, a celkově přispívá ke zhoršení fyzické i psychické kondice. Chlorování vody není zrovna nejzdravější způsob její dezinfekce, to se všeobecně ví, a je známo, že do chlorované vody by vůbec neměli vstupovat alergici, lidé chronicky nemocní, senioři, těhotné ženy a malé děti včetně batolat.

skok do bazénu

Nesnášenlivost chlóru je také důvodem, proč se mnozí lidé snaží hledat a nacházet řešení zajištění dezinfekce vody v bazénech jinde a jinak.

Jednou z možností, jak toho docílit, je využít zařízení, které vytváří ultrafialové záření – tzv. složku UV-C, které bezpečně likviduje choroboplodné zárodky ve vodě, a tím pádem je médium vhodné pro koupání téměř bez použití chlorových tablet. Uvádí se, že s UV lampou SP-II 40 W Bazény Gluc lze snížit chlorování vody až o osmdesát procent. Můžete pak do takového bazénu pozvat vaše hosty i bez obav https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/bez-obav z dopadů chlóru na naše zdraví. Případně je možné požadovat instalaci ještě výkonnějších zařízení, jako jsou středotlaké UV lampy anebo oxidativní AOP systémy na bázi OH-radikálů, které eliminují z vody i toxický trichloramin.