Věk technologií

Jistě si ti starší pamatují první mobilní telefony, které se musely vozit na vozíku kvůli váze a stály majlant. Pak přišly pomalu na svět mobily s displejem a kdo měl dvouřádkový, byl skutečně machr. Doba pokročila, objevily se větší displeje, kde se pohybovaly černé čtverečky a daly se s nimi hrát hry. Naposledy přišly barvy a velké displeje. Kam to tedy půjde dále? Přijdou na řadu větší obrazovky? Budou roztahovací a zaberou plochu jako displej notebooku? Uvidíme, necháme se překvapit.

mobil

Totéž je s vývojem počítačů a tím samozřejmě i monitorů. Staré tlusté a těžké CRT jsou již dávno na elektronickém hřbitově. Neúprosný vývoj je vyřadil a nyní jsou na stolech převážně tenké a lehce přenosné monitory neobvyklých velikostí. Počítačům stačilo pár mega a pár disket a vše jelo, jak má. Dneska byste s takovou výbavou asi nespustili vůbec nic. Možná nějakou kancelářskou aplikaci ke psaní, to by asi tak bylo vše. Na něco složitějšího či rychlejšího by v dnešní době tyto stroje nedosáhly.

Technologie se vylepšují každým dnem, a to ve všech směrech. Zdravotnictví, vesmírné programy, sledovací družice, které pomáhají v hodně oborech. Pokud to někdo umí, přečte si s její pomocí noviny, co čte někdo na druhé straně polokoule. Pokud by to bylo třeba, protože si je může kdykoli přečíst přímo u sebe na monitoru.

počítač

Přímo do kosmu sice lidé jen tak ještě nelétají. Vesmírný turismus zatím ještě není rozvinut naplno, ale už se k tomu schyluje a vsadím v klidu boty a kalhoty, že se blíží osídlení Měsíce a později i Marsu. Pokud se tedy lidstvo do té doby nevyhubí samo, což tak zatím vypadá díky produkci odpadu a škodlivin.

Zde by se mělo s technologiemi více přemýšlet a vyvíjet. Aby dokázaly likvidovat to, co člověk napáchal. Takové věci i přístroje byly jen ku prospěch a daly by lidstvu další naději.