Vybíráme rychlovarnou konvici

Většina lidí u přístrojů v domácnosti oceňujeme jednoduchost a možnost je zapojovat a přenášet na více míst v bytě. Samozřejmě to platí i u spotřebičů používaných v kuchyni. Moderní rychlovarné konvice tyto požadavky určitě splňují. Jejich ovládání je jednoduché a na rozdíl od klasických konvic nejsou při umístění limitované umístěním sporáku. Dají se postavit vlastně kamkoli, kde je k dispozici zásuvka elektrického proudu. Jsou tak vždy po ruce. Kromě základny připojené k síti je pak můžeme vzít kamkoli po bytě.
 nalévání čaje.jpg
Na co se zaměřit při nákupu?
Pokud pořizujeme do naší domácnosti novou rychlovarnou konvici, zaměříme se především na následující faktory a vlastnosti:
 
rychlost
–       je jeden ze základních faktorů, nechceme při přípravě ranní kávy nebo čaje u konvice čekat věčnost
–       rychlost ohřevu záleží na příkonu konvice, ty opravdu rychlé mají příkon alespoň 1000 a více Wattů
 
kapacita
–       to je další velice důležitý faktor, běžná kapacita se pohybuje kolem 1,5 litru
–       pokud ale vaše domácnost nemá moc členů nebo konvici využíváte jen k přípravě ranní kávy, postačí vám samozřejmě konvice menší
 
ovládání
–       přirozeně požadujeme ovládání co nejsnadnější, automatické vypínání, dražší modely nabízejí také možnost nastavení cílové teploty
 
velikost plnícího otvoru
–       pokud vybereme model s velkým plnícím otvorem, bude snadnější nejen plnění, ale také čištění (kterému se nevyhneme nikdy, obzvláště pokud máme vodu tvrdší)
 
materiál
–       zde pozor na konvice, u kterých se na velkou teplotu ohřeje nejen voda, ale i držadlo (bohužel se to u některých modelů ještě stává)
–       nejlevnější modely jsou většinou plastové, ty dražší jsou vyráběny z kvalitnějších materiálů s větší výdrží – z kovu či skla
 konvice na čaj.jpg
Barva a to, zda se nám rychlovarná konvice jaksi „hodí do kuchyně“ z hlediska designu celého prostoru pak samozřejmě záleží zcela na našem vkusu. Obchody v tomto směru nabízí pestrý výběr.