Filmové trháky… na pokračování

Filmoví fandové jsou na každém rohu. V novém tisíciletí jako by se s nimi doslova roztrhl bezedný pytel. Filmový průmysl zažívá určitou formu obrody spojenou s rozvojem technologií, které po roce 2000 v širokém měřítku umožnily natáčení filmů spadajících do žánrového stylu fantasy.
Vzhledem k tomu, že fantasy příběhy a dějství se odehrávají v neexistující světech a jejich podmínkách, bez rozvoje uváděných technologií nebylo dříve možné je věrohodně divákům prezentovat. V současnosti se však již na filmových plátnech častěji lze setkat s větším počtem snímků „z říše fantazie“, než těch natáčených ve fyzicky reálných podmínkách dnešního světa.
roboti star wars

Od knihy až na stříbrné plátno

Také rádi chodíte do kina? A ještě třeba o trochu více raději čtete zajímavou knihu?
Pokud ano, musí z Vás být zábavní průmysl doslova nadšený. Protože se zdá, že neexistuje lepší byznys než čtenáři knih, kteří se již nemohou dočkat toho, až bude jejich oblíbené dílo zfilmováno (ač si později mnohokrát stěžují na to, že kvalita filmového zpracování v nejrůznějších směrech neodpovídala jejich představám).
pražená kukuřice v misce
Desítky fantasy příběhů jsou postupně převáděny do filmové podoby … a pokud se jedná o dílo skutečně bestsellerového typu, kdy vychází nikoli jedna jediná publikace, ale je jich celá řada, můžete se vsadit, že filmaři si s jednotlivými díly tri- a vícelogií poradí způsobem, kdy přidají minimálně ještě
o jeden filmový díl více, než kolik bylo původně knih.

Filmy a jejich sledování je pro mladé i starší osoby jednoduše velmi oblíbenou zábavou a mnozí z nás si neodpustí utratit nikoli stovky, ale rovnou tisíce korun za vstupenky na filmová představení, jejichž premiéry se již nemohou dočkat. Taková promítání jsme pak schopni absolvovat hned několikrát
i přesto, že nic nového nám už zřejmě neukáží a naše peněženka není z našeho počínání zrovna nadšená.