Kontrola pH bazénové vody

Hledáte jednoduchý způsob jak pravidelně kontrolovat vodu ve vašem bazénu? Stále si nejste jistí jestli je kvalita vody vhodná pro vás a vaše děti. Bazén využíváte pravidelně každé léto. Dětem nevadí ani chladnější voda. Častým užíváním a teplými dny dochází k znečišťování bazénové vody. Je dobré kvalitu vody hlídat, aby neohrožovala zdraví vaší rodiny. Jak na to?

voda

Jak se jednoduše a pravidelně přesvědčit o tom, že je vaše voda v pořádku a splňuje správné pH vody. Je to naprosto jednoduché. pořiďte si bazénové testery. Je více druhů a mi vám některé přestavíme, abyste si mohli vybrat ten, který by vám nejvíce vyhovoval. I orientační a rychlý test vám pomůže v představě o kvalitě vody. Nejdůležitějším parametrem, kterému byste měli věnovat pozornost je hodnota pH vody. Bazénová voda by se měla pohybovat v rozmezí 7,2 až 7,4. Což je zdravotně nezávadná. PH bazénové vody se udržuje pomocí přípravků pH mínus a pH plus. Když bude hodnota pH vychýlená budou i ostatní parametry špatné. Chemikálie, kterým upravujete vodu tak nebudou mít optimální podmínky pro své reakce.

  • První vám představíme kapkové testery. Jsou to testy na stanovení více vlastností vody jako je například koncentrace chloru a bromu a hodnota pH, která je nejdůležitějším parametrem vody, který by měl být sledován. Set pro sledování parametru pH obsahuje testovací nádobku s víčkem, tabulku s barevnou škálou na porovnání výsledků a lahvičku s reagenčním činidlem pro úpravu pH. Testy je velice jednoduchý a kapkové testery jsou až na sto dvacet testů. Vystačí vám na celou letní sezónu. Jak postupovat. Vezmeme testovací nádobku, naplníme jí bazénovou vodou po rysku a přidáme několik kapek činidla dle návodu. Zavřeme nádobku a důkladně promícháme. Pak otevřeme a porovnáváme s barevnou škálou.

test

  • Dalšími jsou tabletové testery, které nejsou tak propagované.

Nebojte se a zkontrolujte si váš bazén, ať nežije vlastním životem. Úprava pH bazénové vody https://www.chlorito.cz/uprava-ph-clanek je velmi důležitá a nezabere vám moc času.