Ochraňte své brýle před poškozením

Vlastníte alespoň jedny sluneční brýle? A staráte se o ně nebo se vám válí všude možně a je vám jedno, jestli se poškrábou nebo ne? Většina z nás se o sluneční brýle nestará tak jako o brýle dioptrické. Na ty si dáváme pozor, protože jsou skleněné, na předpis a určitě byli drahé. Navíc bychom bez nich nic neviděli. Neřešíme, kam je položíme, v čem je přeneseme a tak se mnohdy stane, že se skla rychle poškrábou, ošoupou a brýle po pár měsících nošení vypadají jako bychom je měli roky.

sluneční brýle

Možností jak brýle ochránit před poškozením nebo například zlomením je spousta. Důležité je si na ně dávat pozor a čistit je pouze hadříkem, který je z mikrovlákna a je k tomu určený. Platí to jak pro dioptrické, tak pro sluneční brýle. Ostatní látky nebo ubrousky by mohly sklíčka poškrábat nebo jinak poškodit. Pokud jsou sluneční brýle poškrábané, nemají takovou ochranou funkci proti UV záření. UV ochrana postupně klesá a tak je vhodné brýle alespoň každé dva roky obměnit, a pokud ne celé brýle, tak alespoň sklad. Poškrábání skel i brýlí jako takových můžete předejít správným jejich správným ukládáním. Nenechávejte brýle jen tak pohozené v kabelce, kapse nebo autě. Do kabelky si můžete pořídit pouzdro nebo alespoň pytlík, který slouží k ukládání brýlí. Pouzdro na brýle do auta vám také nezabere moc místa a navíc díky němu vypadá auto uklizeněji, než kdyby se vaše ochrana očí válela jen tak na palubové desce.

pouzdro na brýle

Pouzdra na brýle jsou dnes už velmi stylová a dají se pořídit v různých tvarech, barvách a velikostech. Můžou být tedy i skvělým módním doplňkem. Další péče o brýle zahrnuje čistit jednou za čas celé brýle, to znamená i nožičky i obroučky, hlavně z toho důvodu, že se dotýkají naší kůže. Ta se může v mikro částech na brýlích hromadit a potom způsobovat problémy naší pokožce. Co naopak může uškodit brýlím a ne vám je nošení je za výstřihem nebo na hlavě a jejich sundávání jednou rukou. Tímto zacházením dochází k jejich pokřívení. Pokud tedy chcete mít brýle co nejdéle v dobrém stavu, snažte se o ně pečovat a nenechávejte je povalovat se všude možně.