Díky současné situaci si všichni dáváme pozor na hygienu. Myjeme si ruce a dezinfikujeme povrchy v domácnosti. Hodně lidí ovšem zapomíná na to, že hodně mikroorganismů žije v matraci, na které každou noc spí. Tyto bakterie mohou být škodlivé a měli bychom dbát na čistotu nejen v koupelně a kuchyni, ale také v ložnici.
Výsledky výzkumů jsou šokující!
Společnost Amerisleep se soustředila na výzkum organismů, které žijí v naší posteli. Výsledky jejich studie byly překvapivé a pro mnoho lidí šokující. Po týdnu používání polštáře na něm bylo sedmnáct tisíckrát více bakterií než na záchodovém prkénku. Jak se ukázalo, naše postele jsou ideálním místem pro nevítané, neviditelné hosty, se kterými každý den spíme. Zejména pro jedince s alergií nebo astma jde o velmi nebezpečnou záležitost, protože může aktivovat jejich zdravotní potíže.
Jak eliminovat nebezpečné bakterie z ložnice?
Řešení tohoto problému je velmi prosté, ale hodně lidí na to zapomíná. Pravidelné praní povlečení na vyšší teploty (alespoň 60 stupňů) by mělo být samozřejmostí. Povlak na polštář je vhodné prát asi dvakrát týdně, povlak na peřiny stačí vyprat jednou za 10 dnů. Obecně platí, že byste měli postel převlékat jednou za týden a neměli byste přesáhnout dva týdny bez výměny ložního prádla. Nezapomínejte ani na samotné lůžkoviny a potahy na matrace, které byste měli prát alespoň jednou za pár měsíců.
Tipy a triky pro čistou ložnici
Prevence je vždy nejlepší léčbou, a proto byste měli znát pár osvědčených triků. Přeložením peřiny na polovinu po každém spaní můžete snížit vlhkost v posteli, což zabrání bakteriím, aby se množily. Z tohoto důvodu byste měli ložní prádlo nechat vždy ráno vyvětrat. Jednou za měsíc je dobré vyprat i samotné polštáře a deky. Jestli máte produkty, které nelze prát na vysokou teplotu, vložte je do mrazáku a poté je vyperte na doporučenou teplotu. Zabijete díky tomu nebezpečné bakterie.